środa, 16 kwietnia 2014

(1.) Muzyczna gwiazdka -Taylor Swift
Trochę historii.

Taylor Swift - urodzona 13 grudnia 1989 roku. Amerykańska wokalistka country i popowa, autorka tekstów piosenek a także aktorka. Znana jednak głównie z śpiewania.
W 2006 roku ukazała się jej pierwsza płyta, Taylor Swift, która uzyskała multiplatynowy status w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później Swift wydała swój drugi album, Fearless, który spędził na szczycie Billboard 200 jedenaście tygodni, więcej od jakiejkolwiek innej płyty od 2000 roku. W listach podsumowujących sprzedaż albumów w 2008 roku, Fearless uplasował się na 3. miejscu z 2.1 milionami kopii, zaś Taylor Swift zajął 6. pozycję ze sprzedażą 1.5 miliona egzemplarzy. W 2009 roku magazyn Billboard uznał Taylor za artystkę roku, a Fearless otrzymał w 2010 roku nagrodę Grammy dla albumu roku.
W 2011 roku magazyn Forbes umieścił Swift na 7. miejscu listy najbardziej wpływowych postaci show biznesu, jako że w okresie 12 miesięcy jej zarobki wyniosły 45 milionów dolarów. Z kolei rok później zajęła 11. pozycję w tym samym zestawieniu, z rocznym dochodem w wysokości 57 milionów dolarów.
W 2008 roku łączna sprzedaż albumów Swift wyniosła ponad 4 miliony kopii, czyniąc z niej najlepiej sprzedającego się artystę w Stanach Zjednoczonych w tymże okresie. Ten sam tytuł Swift dzierżyła również w roku 2010, kiedy to łączna sprzedaż jej albumów wyniosła 4 460 000 egzemplarzy – najwięcej spośród wszystkich artystów. W 2011 roku Taylor została wyróżniona tytułem Kobiety Roku według magazynu Billboard. W 2012 roku Nielsen SoundScan umieścił Swift na 4. miejscu listy artystek, które sprzedały najwięcej wydawnictw w formie digital download w historii, z ponad 41 milionami jej utworów zakupionych cyfrowo. W sumie albumy Swift rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie.


Jak z obrazka.Piosenki.*

Red

I Knew You Were Trouble

We Are Never Ever Getting Back Together

Everything Has Changed (feat. Ed Sheeran)

22

Back To December

Safe & Sound (feat. The Civil Wars)

White Horse

*Kolejność podania tytułów jest losowa.


Cóż, taka krótka notka na temat jednej z piosenkarek, którą bardzo lubię - Taylor Swift. Oczywiście, to jest dopiero początek serii "Muzyczna gwiazdka", gdzie w pigułce przedstawię muzyczną gwiazdę. Nie będą pojawiały się one zbyt często a w niezbyt dużych odstępach czasowych.

Ah! I oczywiście WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM!

Po baaaardzo krótkiej notce żegnam się i daję znak życia. Do zobaczenia niebawem!

Nakręcona


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz